Jak urządzić łazienkę?

Wiele osób planujących w najbliższym czasie remont zadaje sobie pytanie w jaki sposób urządzić łazienkę, by była ona stylowa, a zarazem funkcjonalna. Jeśli mieszka się w bloku, nic nie poradzi się na to, że pomieszczenia takie jak łazienka czy kuchnia nie są zbyt przestronne.

Zanim przejdzie się do rozplanowywania łazienki, warto zastanowić się – jeśli jest ona niewielka – co musi się w niej znajdować, a co można bez problemu przenieść do innego pomieszczenia. W wielu mieszkaniach pralka zamiast w łazience, znajduje się w kuchni. Tak samo kosz na bieliznę, nie musi koniecznie znajdować się w łazience. Z powodzeniem można przenieść go do przedpokoju lub sypialni. Wielu fanów długich kąpieli w wannie ciężko przekonać do przerzucenia się na prysznic, lecz zdecydowanie takie rozwiązanie jest i oszczędne finansowo i przestrzennie. Jeśli nie możesz pogodzić się z rozstaniem z wieczornym relaksem w wodzie z pianą, można zastanowić się nad wanną, która posiada zasłonę prysznicową, oraz możliwość zaczepienia słuchawki na wysokości ok 2 metrów. Dzięki temu nie zaoszczędzi się miejsca w łazience, lecz można spróbować przestawić się na szybkie prysznice, co wyjdzie z korzyścią dla domowego budżetu. Pralka, jeśli zdecydujemy się zostawić ją w łazience, może zajmować dużo miejsca. Jeśli łazienka jest bardzo mała, warto zastanowić się nad pralką ładowaną od góry. Zazwyczaj są one mniejsze od tych klasycznych, ładowanych od przodu, oraz pakowanie prania do wnętrza jest dużo wygodniejsze, jeśli brakuje miejsca do tego aby swobodnie otworzyć drzwiczki przy pakowaniu przednim. Szafkę na łazienkową chemię gospodarczą można połączyć z umywalką. Problem z ulokowaniem szafki na ręczniki i specjalnych haków jest najmniejszy, bez problemu ręczniki można przechowywać w szafie, w której trzyma się pościel, a haki na ręcznik używany po kąpieli można zawiesić wszędzie, nie trzeba nawet robić specjalnych dziur, wystarczą naklejane haki.

Jak widać sposobów na to jak urządzić łazienkę przy ograniczonych możliwościach przestrzennych jest bardzo dużo. Wszystko jest kwestią kreatywności właścicieli.

Poprzedni artykułNowa kuchnia
Następny artykułMeble ogrodowe

1 KOMENTARZ