Jakie prześcieradło wybrać?

Wygoda snu zależy od wielu czynników, na przykład od właściwie dobranej poszewki na poduszę i poszewki na kołdrę. Tak samo znaczące jest także prześcieradło, do jakiego konsument przykłada mniejszą wagę – jest to błąd. Podczas snu w identycznym stopniu otula się on bowiem kołdrą, co dotyka prześcieradła, a więc pokrywający powierzchnię łóżka materiał powinien zapewniać podobne wygodne doznania. Jak więc znaleźć dla siebie idealne prześcieradło?

Sprawdź ofertę na: https://ochraniacz-na-materac.pl/29-przescieradla-180×200

Prześcieradła 90×200 i inne – a zatem dlaczego trzeba dobrać wymiary?

Największe znaczenie w doborze prześcieradła ma jego rozmiar. Prześcieradło powinno być w szczególności wygodne w użytkowaniu: ma przykrywać całą powierzchnię łóżka. Dlatego więc przed przystąpieniem do poszukiwania warto dowiedzieć się, jak duża jest przestrzeń materaca. Standardowy piernat jednoosobowego łóżka mierzy 90 centymetrów wszerz i 200 centymetrów wzdłuż. W oznaczeniach nie pisze się jednak szczegółowej informacji o rozmiarze, jedynie klasyfikuje zwięzłą klasyfikacją. Utarło się, iż takie wskazuje się jedynie prześcieradłami 90×200.

Prześcieradło 90×200 – z gumką czy bez gumki?

Druga istotna sprawa to wybór wykończenia, jakie wiąże się z użytecznością oraz wygodą nakładania , a potem zdejmowania prześcieradła. Nikt nienawidzi budzić się w pogniecionym prześcieradle, które ściągnęło się podczas snu. Tak zazwyczaj dzieje się z klasycznymi prześcieradłami, niewykończonymi gumką. Żeby do tego nie dopuścić, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się właśnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają również tę zaletę, że nie mną się ani nie przesuwają: raz założone na materac, pozostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas prezentuje się estetycznie.

Ten model prześcieradeł nie podoba się jednakże wszystkim. Typowy klient częściej sięga po niewykończone gumką prześcieradło, jakie zakłada się na na powierzchnię materaca, a jego rogi chowa pod materac. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może nierzadko się zadzierać i zsuwać, ale właściwie założone nie powinno stanowić problemu. Z tego powodu na rynku jest również coraz więcej prześcieradeł ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła jest zależna jednakże w największym stopniu od tkaniny, z jakiej zostało ono wyprodukowane. Jej faktura powinna być miła w dotyku, a do tego szczególnie miękka i o prostej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła bawełniane, a te typuje się na kilka rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina wyjątkowo delikatna i miękka w dotyku, a jednocześnie trwała oraz wyjątkowo elastyczna. Spośród innych produkowanych z bawełny dzianin odznacza się gładką, równą powierzchnią. Nic więc dziwnego, iż prześcieradła jersey 90×200 ciągle cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Porównywalne do nich mogą być prześcieradła frotte, także produkowane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę produkowania materiału, za pomocą splotu pętelkowego, mają całkowicie odmienną fakturę: charakterystycznie miękką ,a zwłaszcza nieco włochatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie gniecie się, a także nie potrzebuje odprasowywania, co jest jego ogromną zaletą.

Prześcieradła jersey 90×200 i prześcieradła frotte 90×200 – na które się zdecydować?

Jak widać, dobór najlepszego prześcieradła 90×200 przede wszystkim wiąże się z indywidualnymi preferencjami. Każdy ze znajdujących się na rynku artykułów z pewnością zda egzamin. Aby jednak dobrać prześcieradło do siebie, trzeba przemyśleć własne potrzeby oraz oczekiwania.

[tdc_woo_shortcodes woo_shortcode=”W3Byb2R1Y3RzIGxpbWl0PSI0IiBjb2x1bW5zPSI0IiBvcmRlcmJ5PSJkYXRlIiBvcmRlcj0iREVTQyIgdmlzaWJpbGl0eT0idmlzaWJsZSJd”]JTVCcHJvZHVjdHMlMjBsaW1pdCUzRCUyMjYlMjIlMjBjb2x1bW5zJTNEJTIyMiUyMiUyMG9yZGVyYnklM0QlMjJkYXRlJTIyJTIwb3JkZXIlM0QlMjJERVNDJTIyJTIwdmlzaWJpbGl0eSUzRCUyMnZpc2libGUlMjIlNUQ=[/tdc_woo_shortcodes]