Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Zakup mieszkania to cel wielu osób. Chcąc kupić własne mieszkanie można wybierać w szerokiej ofercie mieszkań nowych, a także mieszkań z rynku wtórnego. Na którą opcję się zdecydować?

Zakup mieszkania to zakup na lata

Zakup mieszkania to duży wydatek. Kupując mieszkanie kupuje się tak naprawdę miejsce do życia. Lokal, w którym będziemy mieszkać co najmniej kilka, kilkanaście lat. Nierzadko jest to zakup na całe życie, co więcej, w takiej sytuacji, z mieszkania będą mogły korzystać w przyszłości nasze dzieci czy wnuki. Warto więc przywiązać dużą uwagę do wyboru odpowiedniego mieszkania, zwracając uwagę na jego lokalizację, wielkość, stan bloku, rok i sposób jego budowy. Nie bez znaczenia jest także czynsz, konieczny do comiesięcznego opłacania a także udogodnienia związane z mieszkaniem. Przykładem tu jest piwnica, miejsce garażowe czy winda.

Niestety w wielu mieszkaniach z rynku wtórnego nie można liczyć na dodatkowe udogodnienia. Sprzedaż mieszkań tego typu jest bardzo popularna, bowiem ludzie po prostu z nich rezygnują. Brak wind, niewielkie piwnice, brak miejsc garażowych to w starych blokach standard. Same mieszkania często są bardzo ładne, warto jednak mieć świadomość jednego. Z jakichś powodów sprzedaż mieszkań w starych blokach jest duża. Widać to po ilości wystawianych ofert. . Koszty eksploatacji starego  bloku są wyższe, co za tym idzie, czynsz też jest wyższy niż w lokalach nowych, gdzie jest minimalny lub nie ma go wcale. Nowe mieszkanie jest więc bez wątpienia lepszym wyborem

Gdzie kupić nowe mieszkanie? 

Najprostsza opcja to zakup mieszkania od dewelopera. Dobry deweloper ma w ofercie wiele nowych mieszkań w różnych lokalizacjach. Z zaskoczeniem można odkryć, że ich cena nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, większość takich mieszkań, to mieszkania w blokach z windą, monitoringiem, miejscami garażowymi w podziemiu bloku i innymi udogodnieniami, choćby ochroną. Oczywiście deweloper miejsce garażowe często sprzedaje osobno, nie wymaga to jednak dużej dopłaty. Szukając mieszkania, warto stawiać na sprawdzonych deweloperów, nie zaś przypadkowych. Godnym polecenia jest choćby deweloper https://lokum.gda.pl/ – gorąco go polecamy! Oczywiście warto stawiać na deweloperów, którzy działają w tej branży od lat i tylko w tej, nie traktują zaś budowy i sprzedaży mieszkań jako dodatkowego zarobku przy prowadzeniu firmy, która działa w zupełnie innej branży.