Pielęgnacja trawnika z wertykulatorem elektrycznym

Areatory i wertykulatory są niezbędne podczas pielęgnacji trawnika w ogrodzie, na działce, czy w otoczeniu domu. Poza podlewaniem i koszeniem, musimy pamiętać o napowietrzaniu. Wertykulacja to pionowe nacięcie darni trawnika, a aeracja jest nakłuwaniem gleby. Zabiegi te wykonamy z użyciem wymiennych wałków roboczych. To sprawia, że uzyskujemy wertylator i aerator w jednym sprzęcie. Jakie modele sprawdzą się a większych przestrzeniach? O czym trzeba wiedzieć? Jak dokonać wyboru? Co oferuje producent?

Różne rodzaje wertykulatorów

Jeśli chodzi o większe przestrzenie, tutaj sprawdzą się modele spalinowe. Są one stosowane na areałach do kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych. Do mniejszych trawników można dobrać wertykulator elektryczny. Jest on z powodzeniem wybierany na mniejszych działkach, o powierzchniach do 600 metrów kwadratowych.Nie zapominajmy o modelu ręcznym. To rodzaj grabi z wąskimi zębami, które wcinają się w glebę na głębokość kilku centymetrów. Grabie często posiadają kółka, aby zachować komfort podczas użytkowania. Wertykulator jest ogrodowym urządzeniem, które służy do wertykulacji. Czym jest to pojęcie? Oznacza ono napowietrzanie i oczyszczanie trawnika z filcy (z chwastów, mchu, czy starej trawy). Elementami roboczymi w sprzęcie są liczne noże, które znajdują się na obrotowych bębnach.

Wertykulatory elektryczne

Producenci oferują modele dwa w jednym. Łączą one funkcję areatora i wertykulatora, co daje sporo wygody. Faktem jest, że klienci chętnie kupują wertykulatory w postaci przyssawki do traktora. Są one przeznaczone do intensywnej i długiej pracy, na bardzo dużych powierzchniach. Miłośnicy pięknych trawników wiedzą o tym, że utrzymanie trawnika wymaga nakładu sił i czasu. Z pewnością wertykulacja jest najtrudniejszym zadaniem dla ogrodnika. Proces nacięcia tworzącego się filcu można sprawnie usunąć, korzystając z wertykulatorów elektrycznych. Mają one silniki spalinowe o sporej mocy i ostrza ze stali. Nie bez znaczenia jest bezpieczna i ergonomiczna obudowa. Zapewnia ona pracę płynną, komfortową i bezawaryjną. Nawet wertykulator o niewielkiej mocy poradzi sobie z dużą przestrzenią ogrodową. Na uznanie zasługują hartowane ostrza. Sprawdzają się one na każdym rodzaju gleby, nawet tej zbitek i spoistej. Lepszy wzrost sadzonek i usunięcie chwastów to liczne zalety nowoczesnych wertykulatorów. Niezwykle istotne jest to, że solidne urządzenia ogrodowe zakupimy w internetowym sklepie. Możemy dzięki temu cieszyć się atrakcyjną ceną i wysoką jakością.