Szkło we wnętrzach – co warto wiedzieć na ten temat?

Szkło coraz częściej można znaleźć w modnych, nowoczesnych przestrzeniach. Materiał ten jest niezawodny, trwały, bezpieczny i doskonale komponuje się z drewnem, betonem, cegłą. Klienci decydują się na niego także dlatego, iż jest on niesamowicie wytrzymały. Sprawdza się szczególnie w takich pomieszczeniach jak łazienki i biura, które są dość wymagające jeśli chodzi o zastosowane w nich materiały wykończeniowe.

Pomysły projektantów

Projektanci i designerzy wnętrz mają coraz więcej pomysłów na wykorzystanie szkła we wnętrzach. I co ważne, nie tylko ono sprawdzi się idealnie w nowoczesnych przestrzeniach. Można je doskonale wkomponować w styl loftowy, w styl skandynawski, nowojorski, angielski oraz klasyczny. Wystarczy wybrać odpowiednie szkło i stworzyć z niego ciekawą, unikatową konstrukcję, która będzie wykorzystana w odpowiedni sposób. Hurtownia szkła to idealnie miejsce, gdzie klienci znajdą sporo inspiracji, jak wykorzystać szkło we wnętrzach. Jako element aranżacji wnętrza sprawdza się ono bowiem idealne.

Jak to wygląda w praktyce?

Szkło do niedawna dominowało na zewnątrz budynku. Szklane altany, zadaszenia, pergole, balustrady na tarasach i balkonach powodowały, że dom lub mieszkanie miało naprawdę ciekawy, wyjątkowy charakter. Obecnie szkło można znaleźć również we wnętrzach. W kuchniach doskonale ten materiał sprawdza się na blatach, na ścianach pomiędzy szafkami i blatami, na stolikach i stołach. Szkło doskonale nadaje się także do łazienki, ze względu na to, iż jest odporne na wysokie temperatury oraz wilgoć. Ponadto, każda z pań domu przyzna rację, iż nie ma bardziej wdzięcznego materiału do mycia. Bardzo łatwo zachować czystość na szklanych elementach. Dlatego też, w pomieszczeniach kąpielowych warto postawić na duże lustra, na szklaną kabinę czy szklane panele ścienne. Przezroczyste tafle na ścianach to ostatni krzyk mody, który proponują swoim klientom designerzy i projektanci wnętrz w całej Polsce.

Jakie szkło wybrać?

Odpowiedź jest jedna: najlepsze. Gdzie takie z kolei znaleźć? Hurtownia szkła pan-szklarz.pl w swojej ofercie posiada szeroki wybór różnorodnego szkła, które jest odpowiednio obrabiane, by można z niego było stworzyć to, co tylko klient zechce. Szkło hartowane i szkło laminowane najlepiej sprawdza się we wnętrzach, dlatego też każdy szklarz poleca swoim klientom zazwyczaj taki rodzaj materiału. Koniecznie trzeba dodać, iż szkło bardzo szybko odmieni każde wnętrze. Dzięki niemu pomieszczenia staną się optycznie większe i przede wszystkim jaśniejsze. Dodatkowo, wprowadza się do nich za pośrednictwem szkła nowoczesny element, który wygląda stylowo.