Trendy dla mebli biurowych na rok 2022 !

Po ponad roku niepewności i pracy w domowym biurze, wiele firm powoli wraca do swoich przedpandemicznych rutyn i do „starej” kultury biurowej. Ale jak wyglądają „nowe” biura? Co roku na targach meblarskich producenci i projektanci prezentują nowe trendy. Meble z jasnego drewna, tapicerowane lnem, czy dodatki w modnym kolorze roku – ekscytujące i inspirujące trendy czekają na odkrycie również w 2022 roku.

Skandynawskie, minimalistyczne i komfortowe

Coraz więcej osób docenia zdrowe współgranie innowacji i tradycyjnego rzemiosła. I dokładnie w tym kierunku zmierza trend: rzemiosło i przemysł próbują współpracować ze sobą, a nie przeciwko sobie. A zatem biuro 2022 to przestrzeń minimalistyczna, ale jednocześnie komfortowa. Słowo-klucz to zrównoważony rozwój. W porównaniu z trendami z poprzednich lat, nacisk na to hasło jest jeszcze bardziej uwydatniony, a preferowanie materiałów naturalnych jest niekwestionowanym trendem, który wyłonił się w ostatnim czasie.

Sprawdź ofertę na stronie jardwaw.pl

Meble drewniane

Materiałem par excellence jest drewno, które znajdujemy wszędzie, w meblach, powłokach, akcesoriach, nawet na ścianach, lub na zewnątrz. Naturalność buku, hebanu, dębu i jesionu podbija design, znajdując zastosowanie w biurkach, szafach, fotelach, czy poczekalniach. W rzeczywistości drewno sprawia, że otoczenie biurowe jest ciepłe i przyjazne. Kolejnym trendem, który się wyłonił, jest minimalistyczny wystrój wnętrz, który będzie się wyróżniał przez cały 2022 rok. Ten kierunek stylizacji mebli jest z pewnością dzieckiem pandemii. Minimalizm przenosi się więc również na kształt mebli biurowych. Dominującym hasłem wydaje się być: „wygodnie, schludnie i ekologicznie”. 

Funkcjonalność mebli biurowych

Dzięki temu w sprzedaży pojawiła się szeroka gama elastycznych mebli biurowych, które swoją funkcjonalnością i jakością zyskują grono zwolenników. Meble muszą wpisywać się też w koncepcję inteligentnego biura, w którym ergonomia mebla, fotela, lub szafki ma ogromne znaczenie. W otwartych przestrzeniach biurowych zastosowanie mają fotele, które nie przytłaczają. 

Oprócz wzornictwa, koncepcja umeblowania biura powinna również stymulować dobre samopoczucie wszystkich zmysłów, dlatego rok 2022 nie będzie rokiem krzykliwych kolorów. Długo utrzymujące się odcienie beżu i piasku, będą teraz tylko przełamane przez głębokie barwy. Uzupełnieniem każdego biurowego wnętrza ma być zieleń w postaci żywych roślin ale i obić mebli tapicerowanych.