W jakie meble metalowe warto wyposażyć biuro?

W każdym biurze potrzebne są odpowiednie szafki na dokumenty, mogą być do przykładowo szafy metalowe, które pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie dokumentów.

Oczywiście możemy znaleźć różne typy szaf, zamykane na klucz czy też posiadające zamek cyfrowy. Mogą być to szafy z drzwiami uchylnymi lub też przesuwanymi, dostępne są także szafy żaluzjowe. Często w firmach przechowuje się różne dokumenty dotyczące klientów, faktury, a także dokumenty związane z pracownikami. Z pewnością będą wymagały one odpowiedniego zabezpieczenia, warto brać pod uwagę obecnie przepisy RODO, które nakładają na firmy obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia danych osobowych klientów czy też pracowników.

Meble metalowe z regulowaną wysokością półek

Możemy wybrać szafy z półkami stałymi lub też pozwalające na regulację, dzięki czemu dostosujemy je do wysokości dokumentów, możemy w szafach przechowywać także różnego rodzaju akcesoria biurowe, papier do drukarki, artykuły biurowe, które nie wymagają ochrony. Oczywiście możemy wybrać także szafę, która będzie posiadała wewnętrzną szafkę zamykaną, gdzie możemy umieścić druki rachunków czy też pieczątki, które będą wymagały specjalnej ochrony. Warto zwrócić uwagę na kąt odchylenia otwierania skrzydeł szafki, powinny one umożliwiać łatwy dostęp do dokumentów. Oczywiście dostępne są także szafki z drzwiami przesuwanymi czy też z drzwiami chowanymi.

Szafki metalowe do przechowywania tajnych i ściśle tajnych

Niektóre dokumenty mogą wymagać specjalnych certyfikowanych, w tym przypadku będą to szafy pancerne klasy S1, w których można przechowywać dokumenty niejawne, oznaczone jako „tajne”, dodatkowo dostępne są także szafy klasy 0 oraz S2, przeznaczone są one do przechowywania dokumentów z klauzulą „ściśle tajne”. Naturalnie są to szafy odpowiednio zabezpieczone, w tym przypadku zastosowany może być zamek szyfrowy, dodatkowo będą zabezpieczone kluczem. Korpus szafy wykonany jest z blachy wysokiej jakości, która uniemożliwia łatwe dostanie się do środka, jest to materiał odporny na włamanie. Oczywiście typu szafki będą wyposażone w zamek kluczowy, który musi posiadać atest w klasie A, odpowiadający normie EN 1300.

Meble metalowe dla placówek medycznych

Możemy wybrać także szafy na kartoteki, przeznaczone do teczek wiszących, także szafy do koperty B5, w których często przechowuje się różnego rodzaju dokumenty medyczne. Spotyka się także szafy kartotekowe przeznaczone dla dokumentów w formacie A6, A5, A4, specjalne szafy umożliwiające łatwe odnalezienie karty osobowej. Dodatkowo szafy te zabezpieczone mogą być kluczem. Z pewnością tego rodzaju szafy kartotekowe sprawdzą się bardzo dobrze w placówkach medycznych, gabinetach lekarskich czy też dentystycznych. Możemy przechowywać w nich dokumentację pacjentów, historie chorób, dodatkowo mogą one posiadać także szafki zabezpieczone zamkiem elektronicznym, w których będziemy trzymali pieczątki czy też recepty.

Na stronie https://www.wyposazeniegaudia.pl znajdziemy duży wybór różnych szafek na dokumenty oraz mebli metalowych do biur.