Żaluzje meblowe w kuchni — jakie są ich zalety?

Nowoczesne żaluzje meblowe łączą funkcjonalność z estetyką. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznych systemów przechowywania — dzięki żaluzjom można lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń i zabezpieczyć przedmioty codziennego użytku przed typowymi zabrudzeniami kuchennymi. Żaluzje sprawdzą się w różnego rodzaju wnękach, ale nie tylko. Bez wątpienia jest to jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań ostatnich lat.

Dlaczego warto wybrać żaluzje meblowe do kuchni?

Kuchnia jest miejscem, gdzie przechowuje się wiele drobnych sprzętów oraz urządzeń. Warto zatem zadbać o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. W nowoczesnych kuchniach zwykle projektuje się zabudowy całościenne i szafki kuchenne do sufitu. Zamiast klasycznych frontów warto jednak rozważyć montaż żaluzji meblowych z kolekcji https://www.rehau.com/pl-pl, które świetnie zakamuflują różnego rodzaju wnęki i wolne przestrzenie. Dzięki żaluzjom można stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania. Ponadto żaluzje są bardzo wygodne w użytkowaniu i mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie – w zależności od preferencji.

Nowoczesne wnętrza to minimalistyczne przestrzenie, gdzie wszystkie elementy tworzą spójną całość, a przedmioty dekoracyjne podporządkowane są wyłącznie kwestiom praktycznym. W takiej przestrzeni trudno sobie wyobrazić wystawę sprzętów domowych na blacie kuchennym. Żaluzje meblowe to rozwiązanie na problemy wynikające z niewielkiego metrażu i niewystarczająco dużej ilości miejsca oraz nieregularnych kształtów pomieszczenia. W małych kuchnia fronty meblowe zastąpione przez żaluzje pozwolą na większą swobodę poruszania się nawet przy otwartych szafkach, a więc jest to rozwiązanie warte rozważenia.

Wielofunkcyjne żaluzje meblowe

Kto powiedział, że szafka kuchenna musi być kwadratowa? Z systemem prowadnic FLEX można stworzyć szafkę wygiętą w półokrąg i zamykaną za pomocą żaluzji, które dopasują trajektorię ruchu do kształtu prowadnicy. Co ciekawe dzięki mechanizmom równoważącym możliwe jest utrzymanie żaluzji praktycznie w każdej pozycji, a dzięki systemowi kasetowemu żaluzje po zwinięciu są praktycznie niewidoczne. 

Żaluzje meblowe dostępne są w obszernej palecie kolorystycznej oraz w wykończeniach matowych i połysku. Dzięki technologii anti-fingerprint żaluzje meblowe z łatwością można utrzymać w nienagannej czystości i uniknąć powstawania nieestetycznych śladów wynikających z codziennego użytkowania. Na uwagę zasługują żaluzje meblowe z linii RAUVOLET crystal-line, których szczebelki wykonane są z laminatu polimerowo szklanego. Jest to materiał zachowujący wszystkie cechy wizualne szkła i wykazujący właściwości wytrzymałościowe laminatu. Żaluzje ze szkła polimerowego zachowają nienaganny wygląd pomimo upływu lat i długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV oraz typowe czynniki występujące w kuchni, czyli wilgoć, wysokie temperatury i tłuste plamy.

Żaluzje meblowe, czyli praktycznie i estetycznie

Montaż żaluzji meblowych niesie wiele korzyści – jest to świetny sposób na oszczędność miejsca i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Żaluzje meblowe idealnie sprawdzą się na niewielkich metrażach, gdzie liczy się każdy centymetr i trzeba wykorzystać każdą dostępną wnękę. Żaluzje mogą stanowić ciekawą alternatywę dla drzwi meblowych przesuwnych – są od nich wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiejsze w montażu. Atrakcyjny wygląd żaluzji nada każdej przestrzeni oryginalnego charakteru a niezawodny system obsługi to gwarancja, że żaluzje posłużą bez uszczerbku naprawdę długo.