Zdjęcia małych kuchni w bloku w Warszawie

Aranżacja kuchni to nie tylko wybór frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Pomimo tego estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również miło. Jak dobierać meble kuchenne? Najpierw powinniśmy powiedzieć, że meble do kuchni można kupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zlecić zaprojektowanie i wykonanie kuchni na wymiar. Pierwsza propozycja sprawdzi się najlepiej w przypadku kawalerek przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co w tym wypadku jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

Kuchenne meble na wymiar

Jeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek idealnym rozwiązaniem będzie druga możliwość. Mamy możliwość tutaj swobodniej manewrować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych wymiarów szafek, często więc zostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

zdjęcia małych kuchni w blokuMaksymalne zagospodarowanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej wielkości. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra. Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zaprojektowanie zabudowy sprzętu AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Design tych urządzeń często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich osiada.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest wiele darmowych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą zabudowę kuchenną. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może zauważyć rozwiązania, na które laik by nie wpadł.