Jak zaprojektować nowoczesną salę konferencyjną?

Dobrze wyposażona sala konferencyjna to przestrzeń do wielogodzinnych spotkań biznesowych, – z atmosferą, która sprawi, że nawet najbardziej wybredna klientka poczuje się dobrze. Kluczem jest oczywiście dostosowanie ilości miejsc do wielkości pomieszczenia. Każdy gość musi czuć się swobodnie, bezpiecznie i komfortowo.

Sala konferencyjna – układ

Przed wyborem sali konferencyjnej warto zastanowić się, jaki układ stołów jest najlepszy na nasze wydarzenie, warto sprawdzić dostępne układy i wybrać najbardziej optymalny dla nas.

Układ szkolny, to jeden z bardziej popularnych ustawień. Zarówno stół, jak i krzesła zwrócone są w stronę głównego stołu. Uczestnicy zostali poproszeni o spojrzenie na ekran zza rzędu biurek. Ten układ ma zwykle centralne przejście ułatwiające poruszanie się po pomieszczeniu. Taki układ zajęć nie zawsze cieszy się popularnością wśród uczestników.

Układ Rady Nadzorczej jest to bardzo formalne ustawienie stołu, ponieważ pozwala usiąść po obu stronach długiego stołu, co pozwala rozmawiać twarzą w twarz z wieloma delegatami. Taka aranżacja jest idealna do organizowania spotkań dla stosunkowo niewielkich grup osób. 

Układy  bankietowe doskonale sprawdzają się podczas pokazów, uroczystych spotkań, gal i wielu innych wydarzeń medialnych. W większości przypadków na okrągłym stole ustawia się od 4 do 8 krzeseł, aby rozmowa była bardziej intymna. Ustawienie stołu wokół pokoju jest łatwe, dzięki czemu fotograf lub kamerzysta może nagrywać spotkanie w takim samym stopniu z każdego miejsca w pomieszczeniu.

Owalna aranżacja jest szczególnie przydatna podczas małych spotkań biznesowych i małych grup, ponieważ każdy uczestnik tej aranżacji ma większą powierzchnię stołu do własnego użytku i ewentualnie kawę lub ciastko.

Również przy wyborze odpowiedniego układu warto pamiętać o zapewnieniu wszystkim delegatom dobrego widoku z każdej części pomieszczenia. Musieliśmy też uważać, żeby nie blokować wyjść ewakuacyjnych ani drogi do toalety. 

Sala konferencyjna wyposażenie

Aranżując salę spotkań należy pamiętać, że jej wygląd w dużej mierze determinuje wizerunek firmy w oczach klientów, którzy odwiedzą siedzibę firmy. Dlatego warto zadbać o solidne meble, odpowiedni sprzęt multimedialny i odpowiednie oświetlenie.

Zarówno stół, jak i krzesła w sali konferencyjnej muszą pasować do charakteru obiektu. W przeciwnym razie otrzymasz pokój, który nie jest do końca atrakcyjny, wypełniony elementami, które nie pasują do siebie. A więc sugestia jest taka: meble do sali konferencyjnej muszą być przede wszystkim wysokiej jakości, praktyczne i dostosowane do specyfiki pomieszczenia. Meble w sali konferencyjnej to zazwyczaj: krzesła, stoły, biurka, podium oraz wieszaki lub szafy na odzież wierzchnią. Warto też pomyśleć o aranżacji z grzejnikiem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu i stylu mebli. 

W sali biznesowej warto postawić na neutralne odcienie, takie jak szarość, biel i beż, które zresztą zawsze są w modzie. Pastelowe kolory również są odpowiednim wyborem, ponieważ nie męczą wzroku. Ale jeśli jesteś fanem wyrazistych kolorów, warto zadbać o akcesoria z takiej gamy.