Jak zmienić styl życia?

Wiele osób zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy za dużo osiągnąć w krótkim czasie. Każdy cel należy się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w czasie.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

4 krok

Należy wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonych potraw. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.