Luksusowe apartamenty w Poznaniu – jak wybrać właściwą inwestycję?

Luksusowy apartament w Poznaniu to doskonały wybór zarówno dla osób, które szukają idealnego miejsce do życia, jak i nieruchomości pod inwestycje. Poznań to miasto, które szybko się rozwija, a jednocześnie ceny nieruchomości są tu znacznie niższe niż w Warszawie, Wrocławiu, czy Krakowie. Dlatego kupno luksusowego apartamentu w Poznaniu może być świetną inwestycją na przyszłość.

Czym się cechuje luksusowy apartament?

Czy każde mieszkanie może być określone mianem apartamentu? Niestety nie ma prawnie usystematyzowanych nazw i określenie apartament często bywa nadużywane. Takie terminy jak luksusowe apartamenty są często wykorzystywane w reklamach, nawet jeśli nieruchomość niczym się nie wyróżnia.

Czym więc powinien się cechować prawdziwy luksusowy apartament? Oto najważniejsze cechy prestiżowych apartamentów.

Lokalizacja – prestiżowe apartamenty powstają w ciekawych punktach miasta, z jednej strony blisko centrum, a jednocześnie tam, gdzie jest cicho i spokojnie. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji w Poznaniu jest Sołacz. To elegancka, willowa dzielnica Poznania, gdzie jest dużo zieleni, położona jedynie 10 minut od centrum.

Metraż – choć czasem można na rynku spotkać ofertę apartamentów z dwoma małymi pokoikami, jednak prestiżowe apartamenty wyróżnia także duży metraż i funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Zazwyczaj strefa dzienna i wypoczynkowa z sypialniami są od siebie wyraźnie oddzielone.

Ciekawa architektura – wyróżniająca apartamentowiec na tle typowych bloków mieszkalnych. Cechująca się dbałością o szczegóły oraz wpasowaniem w otaczającą budynek przestrzeń.

Udogodnienia – mieszkańcy luksusowych apartamentów mogą korzystać z licznych oferowanych wraz z apartamentem udogodnień. Jest to między innymi recepcja oraz ochrona, możliwość korzystania z prywatnej strefy SPA lub fitness, czy usługi concierge.

Chcesz kupić luksusowy apartament w Poznaniu – sprawdź lokalizacje

Jeśli jesteś zdecydowany na kupno luksusowego apartamentu w Poznaniu, zacznij od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Tak, jak wspomnieliśmy na początku artykułu, prestiżowe inwestycje powstają w najlepszych dzielnicach miasta. Są one położone blisko centrum, dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami miasta, wokół zaś jest dość spokojnie i zielono. Takie miejsce przyciągają wielu zainteresowanych.

W Poznaniu jest kilka dzielnic, w których powstają luksusowe apartamenty. Należy do nich dzielnica Sołacz, gdzie powstał kompleks luksusowych willi z komfortowymi apartamentami Ville Sołackie https://villesolackie.pl/. Położona w pobliżu Starego Miasta, jest jednocześnie cicha i spokojna. Cechują się niską willową zabudową, a w jej centrum znajduje się piękny park.

Stare Miasto to z pewnością jedna z najchętniej wybieranych dzielnic Poznania. Posiada nie tylko świetnie rozwiniętą infrastrukturę, lecz również wiele zielonych i spokojnych zakątków. Inwestorzy coraz chętniej odnawiają zabytkowe kamienice i budynki, nadając im nowoczesnego charakteru, dzięki czemu powstają wyjątkowe inwestycje.

Grunwald to jedna z największych i najszybciej rozbudowujących się poznańskich dzielnic. Położona przy Starym Mieście posiada rozwiniętą sieć połączeń komunikacyjnych. Najchętniej wybieranymi osiedlami jest Łazarz oraz Górczyn, tam też powstają ciekawe inwestycje budowlane między innymi Perfumiarnia w Parku Wilsona.

Ville Sołackie luksusowe apartamenty, które spełnią Twoje oczekiwania

Ville Sołackie to kompleks siedmiu budynków willowych z prestiżowymi apartamentami w dzielnicy Sołacz. Położone wśród zieleni gwarantują spokój mieszkańcom, dzięki dobrej lokalizacji można szybko dotrzeć do centrum miasta. Ville Sołackie wyróżniają się wysokim standardem wykończenia i dbałością o najmniejsze szczegóły. Budynki  w stylu wczesnego modernistycznym z elementami art deco,  świetnie pasują to eleganckich willi w przedwojennej dzielnicy.  Luksusowe apartamenty cechuje duży metraż i wysoki standard wykończenia.

Mieszkańcy mogą korzystać również z licznych udogodnień między innymi strefy fitness, czy też pomocy technicznej. Apartamenty zostały wyposażone w odkurzacz centralny, klimatyzacja,  czy też system alarmowy.