Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się chwile temu bardzo popularnym nurtem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na zlecenie konkretnych zabiegów udoskonalających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że tworzy się więcej gabinetów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się zauważalnie bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi dzisiaj nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować urodowe ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów też jest ogromna. Wyróżniają się spośród nich te, które bezkonkurencyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych tuż w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość dostać się środki aktywne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na wprowadzaniu w głąb skory związków czynnych z wykorzystaniem fal radiowych; wykonuję się również mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany za sprawą igły; bazuje na podaniu substancji2 czynnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie nazywana często mikro peelingiem. To metoda automatycznego złuszczania naskórka przy udziale skrupulatnie nadzorowanego strumienia mikrokryształów. Jest to proces, który ściera, wzbogaca w tlen i umacnia skórę, a dodatkowo pobudza produkcję kolagenu. W rezultacie czego dozwala na wyzbycie się problemów skórnych jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję dzielimy w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen posiłkowo zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i powstrzymuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można wybierać przy zaognionym trądziku, jak również w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces polega na powiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego efektu. Jest to prosty proces, trwający zwykle biorąc w to sondaż wstępny z pacjentem od niecałej godziny do 60 minut. Skutki utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Rezultaty funkcjonowania botoksu sprawdziły najpierw neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej aktywności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze pewny impuls z włókna nerwowego. W momencie gdy dostarczony będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, wtedy zaś nie wystąpią zmarszczki. Rezultat utrzymuje się około 6 miesięcy.

W efekcie użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W rezultacie użycia botoksu jest szansa zregenerować włosy.

Liposukcja

To proces odsysania dodatkowego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by umniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej otyłości niezbędna okazuje się zarówno lipektomia (usunięcie przerostu rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl